מדריך – המלצות לפני קניית מקרן קול

מדריך – המלצות לפני קניית מקרן קול

מהו סאונד בר / מקרן קול

מקרן קול הוא פתרון שנועד לשפר את איכות השמע של הטלוויזיה תוך כדי שמירה על מראה אסתטי ואלגנטי של חדר המגורים מבלי לתפוס הרבה מקום.  עיצובו הייחודי כרמקול ארוך, צר ואופקי, משתלב היטב תחת טלוויזיה שבה כבר נמצאת ההגברה, הרמקולים ותוספות שונות (תלוי במקרן הקול).
מקרן קול לרוב מגיע עם סאב וופר אלחוטי על מנת לספק את הצלילים הנמוכים להשלמת חוויית ההאזנה ממקרן הקול בקלות ובאסתטיות.

מדוע לרכוש מקרן קול?

עולם הטלוויזיות עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות.
המסכים הופכים דקים יותר אך בהתאמה – הסאונד שמופק מהטלוויזיה נהיה חלש ולא איכותי. לכן, חברות האודיו יצרו תוסף לטלוויזיה על מנת לאפשר סאונד איכותי גם בטלוויזיות דקות.

אם גם אתם מוצאים עצמכם מגבירים את הווליום ומתוסכלים מהצליל הרועש ומתחושה כאילו הצלילים בולעים אחד את השני, סימן שמקרן קול הוא הפתרון עבורכם. מקרן קול הוא הוצאה יחסית לא גדולה (בניגוד למערכות סטריאו איכותיות או קולנוע ביתיות) והוא נותן פתרון מושלם ומשתלם.

האם מקרן קול יכול להחליף מערכת קולנוע ביתית או מערכת סטריאו?

לא. שום מקרן קול לא יכול להחליף חלוקה אמתית של סאונד דרך חמישה רמקולים וסאב וופר. ישנם מקרני קול המדמים סראונד אך הם עוד לא הגיעו לרמה של מערכת ביתית. קשה להתגבר על חלוקת הסאונד דרך מקור אחד שמוציא אותו. לכן, מי שאוהב קולנוע ביתי נשאר עם המערכת המסורתית, אבל למי שיש בעיה עם הכנות לכבלים ומוכן להוציא על סראונד בר (sound projector) סכום גבוהה יחסית יסתפק בזה. הסאונד בר עובד על החזרות של צלילים באמצעות המבנה של החדר.

אז מדוע כן לרכוש מקרן קול ולא מערכת קולנוע ביתית?

במידה ואין הכנות בבית לרמקולים אחוריים או שמספיק לכם לשמוע את הטלוויזיה בווליום סביר אך איכותי ואין לכם צורך במערכת קולנוע ביתי, או שאתם לא מחפשים את חווית הקולנוע בבית (למרות שיש מקרני קול כיום שנותנים חוויה לא רעה בכלל – אך עדיין זה לא תחליף) מקרן קול הוא הפתרון בשבילכם. עוד סיבה היא האסתטיות של המקרן קול: אין כבלים מיותרים, הכל מחובר לטלוויזיה וכבל בודד מגיע למקרן קול עצמו. בנוסף, הסאב וופר שלו הוא אלחוטי כך שאפשר להציב אותו בכל מקום בחדר ליד נקודת חשמל.

חיבורים של מקרן קול.

אלו חיבורים בד”כ אפשר למצוא במקרן קול? במקרנים הבסיסיים ביותר ניתן למצוא חיבור אנאלוגי (RCA – אדום ולבן או כניסת אוזניות, או גם וגם), באחרים ניתן למצוא גם חיבור דיגיטלי (אופטי או COAX), ובחלק ניתן למצוא חיבור HDMI אחד או יותר. ברוב מקרני הקול היום ניתן למצוא חיבור BLUETOOTH בשביל לשמוע מוסיקה ממכשירי הסמארטפון ואף בחלק ניתן להתחבר עם WIFI או כבל רשת וניתן להזרים מוסיקה ממקורות שונים וגם סרטונים ותמונות.

 

חיבור המקרן קול לטלוויזיה.

הפתרון הטוב והקל ביותר כיום הוא לחבר את כל החיבור לטלוויזיה, כולל חיבורי הHDMI של הDVD חברות הכבלים והלוויין וכו’, ומהטלוויזיה להוציא כבל אופטי או HDMI למקרן קול. כך לא צריך לשלוט בשני ממתגי תמונה וסאונד אלא רק בטלוויזיה והסאונד יעבור בצורה אוטומטית למקרן קול. כמובן שאפשר לחבר למקרן קול סאונד בנפרד ותמונה בנפרד לטלוויזיה אך זה יגדיל את כמות הכבלים ולא ייתן שום יתרון נוסף.

 למבחר מקרני הקול שלנו לחצו כאן

ניפגש בפעם הבאה!

leave a Comment

Your email address will not be published.*

שינוי גודל גופנים